2019 Schedule

8:00 AM - Race 1 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
ESPC Pats a l'eau
01:29.74
South
Oaks Folks
01:44.47

8:53 AM - Race 2 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
Dajcor Dragons
01:22.11
South
Inclusion Rules
01:30.41

9:32 AM - Race 3 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
Hakuna Ma Tatas
01:25.30
South
Bust N' Balls
01:27.32

9:38 AM - Race 4 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
Southside Fitness
01:22.28
South
Code Runners
01:31.44

9:40 AM - Race 5 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
The Rack Pack Paddlers
01:19.04
South
Pinky's Nipples & Ripples
01:35.53

9:42 AM - Race 6 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
CBD / No Frills
01:33.92
South
Southwest Dragons
01:31.44

9:44 AM - Race 7 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
Sound Waves
01:33.52
South
RBC Royal Rowers
01:35.36

9:50 AM - Race 8 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
Bethel Buddies
01:30.49
South
Fairfield Park Angels
01:33.52

10:00 AM - Race 9 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
River Rockers for the Knockers
01:55.74
South
Harder, Deeper, Faster
01:36.99

10:13 AM - Race 10 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
Thanks For The mammories
01:32.06
South
Tits & Giggles
01:30.37

10:19 AM - Race 11 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
Blazing Paddles
01:37.74
South
CKCS SurvivOars
01:30.04

10:29 AM - Race 12 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
Dragon's Breath / Motor City Dragons
01:49.61
South
Draggin' Butts
01:28.98

10:39 AM - Race 13 - Time Trial : OFFICIAL RESULT

North
Breast Buddies
01:38.47
South
Wonder Broads
01:35.60

10:49 AM - Carnation Ceremony

11:39 AM - Race 14 - Semi Final - Division D : OFFICIAL RESULT

North
Pinky's Nipples & Ripples
01:26.88
South
Harder, Deeper, Faster
01:25.15

12:04 PM - Race 15 - Semi Final - Division D : OFFICIAL RESULT

North
Wonder Broads
01:32.80
South
Blazing Paddles
01:40.07

12:10 PM - Race 16 - Semi Final - Division C : OFFICIAL RESULT

North
Code Runners
01:25.71
South
Thanks For The mammories
01:29.26

1:01 PM - Race 17 - Semi Final - Division B : OFFICIAL RESULT

North
ESPC Pats a l'eau
01:28.67
South
CKCS SurvivOars
01:21.35

1:20 PM - Race 18 - Semi Final - Division A : OFFICIAL RESULT

North
The Rack Pack Paddlers
01:16.29
South
Dajcor Dragons
01:34.88

1:28 PM - Race 19 - Semi Final - Division D : OFFICIAL RESULT

North
Breast Buddies
01:36.33
South
Oaks Folks
01:34.44

1:30 PM - Race 20 - Semi Final - Division C : OFFICIAL RESULT

North
Fairfield Park Angels
01:31.59
South
Sound Waves
01:27.60

1:40 PM - Race 21 - Semi Final - Division B : OFFICIAL RESULT

North
Tits & Giggles
01:26.18
South
Inclusion Rules
01:28.19

1:50 PM - Race 22 - Semi Final - Division A : OFFICIAL RESULT

North
Southside Fitness
01:18.88
South
Draggin' Butts
01:29.57

2:00 PM - Race 23 - Semi Final - Division D : OFFICIAL RESULT

North
Dragon's Breath / Motor City Dragons
01:45.09
South
River Rockers for the Knockers
01:40.68

2:12 PM - Race 24 - Semi Final - Division C : OFFICIAL RESULT

North
CBD / No Frills
01:29.14
South
RBC Royal Rowers
01:30.67

2:21 PM - Race 25 - Semi Final - Division B : OFFICIAL RESULT

North
Bethel Buddies
01:29.58
South
Southwest Dragons
01:29.53

2:31 PM - Race 26 - Semi Final - Division A : OFFICIAL RESULT

North
Hakuna Ma Tatas
01:22.23
South
Bust N' Balls
01:24.84

3:01 PM - Break

3:11 PM - Race 27 - Final - Division D (7 | 8) : OFFICIAL RESULT

North
Dragon's Breath / Motor City Dragons
01:44.92
South
River Rockers for the Knockers
01:50.46

3:13 PM - Race 28 - Final - Division D (5 | 6) : OFFICIAL RESULT

North
Blazing Paddles
01:32.82
South
Breast Buddies
01:39.25

3:15 PM - Race 29 - Final - Division C (5 | 6) : OFFICIAL RESULT

North
Fairfield Park Angels
01:32.60
South
RBC Royal Rowers
01:28.37

3:24 PM - Race 30 - Final - Division B (5 | 6) : OFFICIAL RESULT

North
Bethel Buddies
01:39.25
South
Southwest Dragons
01:32.82

3:32 PM - Race 31 - Final - Division A (5 | 6)

North
Dajcor Dragons
South
Draggin' Butts

3:42 PM - Race 32 - Final - Division D (3 | 4)

North
Oaks Folks
South
Wonder Broads

3:52 PM - Race 33 - Final - Division C (3 | 4)

North
Thanks For The mammories
South
CBD / No Frills

4:02 PM - Race 34 - Final - Division B (3 | 4)

North
ESPC Pats a l'eau
South
Inclusion Rules

4:12 PM - Race 35 - Final - Division A (3 | 4)

North
Bust N' Balls
South
Hakuna Ma Tatas

4:22 PM - Race 36 - Final - Division D (1 | 2)

North
Pinky's Nipples & Ripples
South
Harder, Deeper, Faster

4:32 PM - Race 37 - Final - Division C (1 | 2)

North
Sound Waves
South
Code Runners

4:42 PM - Race 38 - Final - Division B (1 | 2)

North
Tits & Giggles
South
CKCS SurvivOars

4:52 PM - Race 39 - Final - Division A (1 | 2)

North
Southside Fitness
South
The Rack Pack Paddlers

5:12 PM - Medal Ceremony